Varmt välkommen att kontakta oss!
Vi ger dig ett personligt bemötande och snabb service.
US ryggsäck "Assault I" laserskuren.
En väldigt praktisk och rymlig ryggsäck för sin storlek. Ryggsäckens fack bygger ut från varandra, vilket gör att fackens packning inte stjäl plats för varandra.
Ryggsäcken har kompressionsremmar på sidorna och under ryggsäcken som man kan dra in för att anpassa ryggsäckens djup efter packningen.
Ryggsäcken har justerbara axelremmar med vaddering och en väl tilltagen bärrem. För att ge extra stabilitet så finns även ett midjebälte som går att justera samt plocka bort helt.
På baksidan finns en vaddering med ventilation mot ryggen samt ett fack för hydrationspack.
Ryggsäckens fack består av ett stort huvudfack med en mindre ficka och en störe ficka i nättyg. Sedan fins ett mindre huvudfack med en slide-in-ficka och två mindre fack i mestyg. På utsidan av huvudfacken finns en mindre och en större ficka.
På ryggsäckens utsida finns laserskurna fästelement för MOLLE. Här kan du bygga ut ryggsäcken med moduler som modul för vattenflaska, förbandsväska med mera.